16 листопада - Міжнародний день толерантності

16 ЛИСТОПАДА - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ (ТЕРПИМОСТІ).

Сім'я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини. І у батьків часто виникає питання - як же навчити малечу ввічливості, повазі, терпимості, толерантності? До Вашої уваги декілька порад з цієї надважливої теми:

1. Стежте за спільним спілкуванням в родині. Будь-які "жаргонні" вислови впливають з неймовірною силою на формування особистості дитини. Тому потрібно уникати цього, завжди стежити за своїм мовленням і коригувати дитячі звички лихословити.

2. Розповідайте дитині про народи світу, їхні звичаї та обряди.

3. Говоріть дитині про зовнішні відмінності та обмежені можливості дітей. У когось є родима пляма на щоці, в когось - кирпатий носик, великі очі - ми всі різні і це чудово. Кожен з нас - цікава індивідуальність.

4. Розповідайте про відмінності людей в усіх сферах життя. Хтось фарбує в зелений колір волосся, а хтось носить паранджу - і все це ми можемо побачити в сучасному сіспільстві. Тому дитина має проявляти стриманість у своїх емоціях.

5. Не варто толерувати поведінку, яка порушує соціальні норми. Іноді батьки так прагнуть навчити дітей толерантності, що діти починають плутати поняття та терплять несправедливість від людей, які виявляють неповагу, обманюють та ображають. Цей момент теж варто обговорити з дітьми.

І пам'ятайте найголовніше - діти копіюють поведінку дорослих. Тож намагайтеся бути гідним взірцем для них!