Прогулянки влітку

Оздоровлення дітей улітку — один із напрямів роботи закладу дошкільної освіти зі зміцнення та збереження фізичного здоров’я дітей. І, звичайно, не обійтися без прогулянок. Діти прагнуть повітря, сонця, води, що освіжає в спеку. Їм хочеться якомога більше гуляти на вулиці, бігати, стрибати, лазити. Та трапляється, що навіть досвідчені керівники вважають, що, гуляти влітку можна завжди або необов’язково стежити, як одягнені діти. Та це не правильно. Організовуючи прогулянки, уникайте описаних у статті помилок, а також нагадайте педагогам правила літніх прогулянок.

Для профілактики інфекції:

• обмежте заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

• не використовуйте значну кількість додаткового інвентаря;

• організуйте регулярне миття рук і дотримання правил особистої гігієни вихованцями та працівниками.

Щодо літніх прогулянок теж є обмеження під час. Якщо температура повітря вища за 30 °С і немає вітру, дітей на прогулянку ліпше не водити. Вони можуть перегрітися, навіть якщо перебувають під розсіяним сонячним промінням. Від прогулянки також варто відмовитися, якщо на вулиці сильний дощ і вітер.

За несприятливих погодних умов організуйте заняття у спортивній чи музичній залах за графіком. Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення після кожної групи дітей (лист МОН «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти» від 22.05.2020 № 1/9-269).

Основні причини скорочення тривалості перебування на свіжому повітрі — погіршення самопочуття, порушення стану здоров’я дітей, ускладнення метеоумов (п. 5 розд. VI Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ від 24.03.2016 № 234, далі — Санітарний регламент).

Щоб запобігти перегріванню дітей на сонці, частину прогулянки необхідно проводити в тіні дерев і під тіньовими навісами (п. 7 розд. VI Санітарного регламенту).

Влітку прогулянки, навпаки, небезпечніші, ніж взимку. Травми дітей у цю пору року зростають на 20%, оскільки влітку рухова активність дітей вища. До того ж з цікавості діти можуть пробувати природу на смак. Це може призвести до отруєння. Тому нагадайте вихователям, щоб вони пояснювали дітям, що плоди дерев, листя, стебла, ягоди, гриби й інші рослини їсти не можна.

Завдати шкоди здоров’ю можуть і комахи. Алергічну реакцію у деяких дітей викликають укуси бджіл, джмелів, шершнів, ґедзів. Особливо небезпечні кліщі. Їхні укуси діти не відчувають, а наслідком може бути важке захворювання.

Ігри в пісочниці теж небезпечні. Через брудний пісок дитина може заразитися гельмінтозами, а якщо на вулиці вітер — пісок може потрапити в дихальні шляхи дитини.

Обов’язково потрібно простежити, щоб діти на прогулянці були в панамах або кепках.

Головні убори захищають від сонця, а козирки вбережуть сітківку ока від яскравих променів. Одяг повинен бути світлий, з натуральної тканини. Вона краще захищає від перегріву, оскільки вбирає вологу, допомагає теплообміну і відбиває сонячні промені. Також потрібно простежити, щоб на ногах у дітей були шкарпетки. Вони захистять шкіру дітей від мозолів.

Залишати розкиданими іграшки не можна. Зберігати іграшки, якими діти граються на вулиці, потрібно в спеціальному місці в приміщенні закладу так, щоб на нього не потрапляли бруд або зайва волога.

Під час карантину іграшки необхідно обробляти дезінфекційними засобами. Ємності та щітки для миття іграшок повинні бути промарковані та зберігатися у групових осередках (п. 22 розд. VIІ Санітарного регламенту).

Давати дітям зламані, пошкоджені або іржаві іграшки заборонено.

Організувати питний режим потрібно так, щоб сприяти оптимальному задоволенню потреб дітей у безпечній та якісній воді. Кожна дитина за потреби повинна отримати кип’ячену або фасовану воду в індивідуальній чашці (п. 5 розд. V Санітарного регламенту).

У спеку потреба у воді зростає. Тому подбайте, щоб в закладі був запас питної води. Пропонувати її дітям треба протягом всього дня, щоб не допустити зневоднення.

Відпускати дитину дошкільного віку додому без батьків заборонено. Вихователь не має права залишати дитину без нагляду до приходу батьків. Не можна віддавати дитину особам, які не мають права її забирати, неповнолітнім братам і сестрам, оскільки в цьому віці вони не дієздатні і не несуть відповідальності навіть за себе.

Під час карантину вихователі мають передати дітей батькам, або особам, що їх замінюють, на території закладу за межами його будівлі. За несприятливих погодних умов — на вході до приміщення (Постанова Головного санітарного лікаря). Батьки або законні представники дитини повинні одягати респіратор або захисну маску так, щоб були покриті ніс і рот.